top of page

 

 

Gözçevresi Gençleştirme

Kişinin gözçevresinde zamanla yada yapısal olarak oluşan gözçevresi kırışıklıkları, cilt gevşekliği, morluklar, kaş arası- alın çizgileri, yanakta çökme ve bu sebeple gözaltının normalden yaşlı görünmesi gibi sorunların tamamı bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bu sorunların kişiye özel sadece cerrahi, sadece medikal yada cerrahi-medikal kombinasyonları olarak ele alınması ile tam olarak gözçevresi gençleştirme-güzelleştirme mümkün olabilir.

 

Botulinum Toksin (Botox)

Gözçevresi, kaş arası ve alındaki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için klinik şartlarında uygulanan bir yöntemdir. Etkinliği ortalama 3-6 aydır. Uygulamadan sonra hasta günlük hayatına dönebilir. 

Dolgu Uygulamaları

Alt gözkapağında gözyaşı oluğu denilen bölgede oluşan çöküklük ve morluğu ortadan kaldırmak için yapılan ve daha çok ışık dolgusu olarak bilinen dolgu, gözçevresi dolgu uygulamalarının başında gelir. Bazen gözaltı oluğu denilen çukurluğun sebebi, ortayız dediğimiz gözçevresini destekleyen yanak yağ yastıklarının küçülmesidir. Bu durumda ortayız ve gözaltı birlikte ele alınır ve daha genç bir ortayız, gözaltı geçişi sağlanmış olur.

Üst gözkapağında özellikle ileri yaşlarda yağ doku azalması sonucu yada geçirilmiş üst gözkapağı estetiği sırasında gerekenden fazla yağ doku çıkarılması sonucu meydana gelen çöküklükler için de dolgu uygulamaları yapılabilmektedir.  

Kaş arasında meydana gelen ve Botoks ile tam olarak düzelmeyen çöküklükler, alında, kaz ayakları denilen gözçevresindeki derin kırışıklıklar da yine dolgu uygulamaları ile düzeltilebilen sorunlardır.

Mezoterapi

Cildin içerisine, cildin sağlığı ve yenilenmesi için gerekli hyalüronik asit ve çeşitli vitaminlerin ince iğneler yardımı ile verilmesi işlemidir. Kişinin gereksinimine göre kullanılan mezoterapi ürünleri çok değişkenlik göstermektedir. Cildin nemini kazanması, ince çizgilerin düzelmesi, özellikle gözaltındaki koyu halkaların düzelmesi en önemli faydalarıdır. Klinik koşullarında yapılan ve kişinin işlemden birkaç saat  sonrasında günlük hayatına dönebileceği bir işlemdir.  

bottom of page